ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9065171
*
nr 906 5171
Spegel
med konsol, stenskiva, höjd: 155 + 52, 5
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 augusti 2014
kl 19:31:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 14:01:15
1
1.000 kr
18/8 19:17:29
2
1.100 kr
18/8 19:21:11
1
1.200 kr
18/8 19:22:28
2
1.300 kr
18/8 19:26:22
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar stenskiva
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 906 5171
Spegel
med konsol, stenskiva, höjd: 155 + 52, 5
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 augusti 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 14:01:15 | 1 | 1.000 kr |
18/8 19:17:29 | 2 | 1.100 kr |
18/8 19:21:11 | 1 | 1.200 kr |
18/8 19:22:28 | 2 | 1.300 kr |
18/8 19:26:22 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar stenskiva
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27